×
Ürünler Sepete Eklendi
Çağrı Merkezi+90 532 177 05 62
- 0

YAPIŞKANLI DUVAR KAĞIDI

Yapışkanlı Duvar Kağıdı

Dekoratif niteliği ve kolay kullanımı sayesinde yaygın olarak tercih edilen yapışkanlı duvar kağıdının farklı ortamlara uygun pek çok çeşidi bulunur.

Dekoratif yapışkanlı duvar kağıdı bir çok mekana uyum sağlayabilecek tasarım seçenekleri sunar. Boya yapmanın gerektirdiği ön hazırlık ve temizlik gibi durumlardan kaçınmak isteyenlerin başvurduğu bu dekorasyon yöntemi, aynı zamanda tek duvar için de kullanılabilir.

Tek duvara açık ya da koyu renk, arkası yapışkanlı duvar kağıdı uygulaması yaparak bir odayı daha geniş ya da uzun göstermeniz mümkündür.

Popüler iç dizayn hileleri arasında yer alan bu görsel illüzyonu uygulamanın en kolay yöntemlerinden biri olan yapışkanlı duvar kağıdı gri, beyaz, siyah gibi yaygın renklerde kolaylıkla bulunabilir.

Esnek yapıları sayesinde kolayca uygulanan yapışkanlı duvar kağıtları, manzara, tuğla, taş, doğa örüntüleri gibi çeşitli desenlerde bulunabilir.

Bununla beraber, viktoryen tarzda motiflerle işlenmiş klasik görünümlü yapışkanlı duvar kağıtları, modern ve geleneksel iç mimari stillerini sentezleyen avangart mekanlar için son derece şık bir dokunuştur.

Kamu alanlarında tercih edilen sade seçeneklerden, az ışık alan odaları aydınlatmak için kullanılabilecek canlı manzara görüntülerine kadar pek çok atmosfer seçeneğini mekanlarınıza taşıyan kendinden yapışkanlı duvar kağıdı modelleri sizlere sunulur.

Yapışkanlı Duvar Kağıdı Kullanımı

Uygun ölçülerde yapışkanlı duvar kağıdı seçildikten sonra, arkasında bulunan koruma kağıdı çıkarılır.

Uygulama yapılacak yüzeye, arada hava kalmamasına dikkat ederek yerleştirilir.

Sert ve ağır bir obje (ragle) yardımıyla yavaşça bastırarak uygulanır.

Fazla gelen kısım olursa, kesilerek uygun boyuta getirilir.

Temizlenmesi de uygulanması kadar pratik olan yapışkanlı duvar kağıdı, bez yardımıyla silinebilir.

Tasarım skalası dahilinde su geçirmez yapışkanlı duvar kağıdı seçenekleri de bulunur.

Bu dayanıklı alternatiflerin nemli bezle silinmesinde bir sakınca yoktur.

Yapışkanlı duvar kağıdı uygulaması geri alınmak istendiği takdirde, ince ve sert bir gereç yardımıyla kenarından kaldırılarak, duvarda iz bırakmaksızın kolayca çıkartılır.

Kendinden yapışkanlı duvar kağıdı hem uygulanması hem de çıkarılması oldukça pratik bir ürün olduğu için tercih edilir.

Yapışkanlı Duvar Kağıdı Neye Göre Seçilmelidir?

Ürünler arasında seçim yapılırken, öncelikle hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir.

Duvarlardaki ufak tefek kusurları kapatmak için boya yerine yapışkanlı duvar kağıdı kullanmak isteyenler, odanın aldığı ışık derecesine göre açık ya da orta koyulukta bir renk tonundan yana seçim yapabilirler.

Öte yandan, amaç odaya derinlik kazandırmak ise, 3D yapışkanlı duvar kağıdı yoluyla optik yanılsamadan faydalanmak mümkündür.

Bunun için, birbirine bakan iki duvar açık renk bırakılıp, tek bir duvar, kişinin zevkine göre seçilen kendinden yapışkanlı 3 boyutlu duvar kağıdı ile kaplanır.

Kendinden yapışkanlı tuğla duvar kağıdı bohem bir görünüm sağladığı için, loft tarzı ev dekorasyonlarında tercih edilir.

Yeni nesil kafe ve restoranlar da bu stilin popülaritesinden yapışkanlı duvar kağıdı sayesinde sıklıkla faydalanır. Aynı zamanda, ısı ve ses yalıtımı için destek sağlayan çeşitler de mevcuttur.

Yapışkanlı Duvar Kağıdı ürünlerimizi keşfetmek için, https://www.luas.com.tr/yapiskanli-duvar-kagidi tıklayın.

Abone Ol

Kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz
Sepet (

0

)
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
Alışveriş Yap