×
Ürünler Sepete Eklendi
Çağrı Merkezi+90 532 177 05 62
- 0

REFLEKTİF FOLYO

REFLEKTİF FOLYO

Adından da anlaşılacağı üzere yansıtma özelliği bulunan reflektif folyo, karanlıkta üzerine gelen ışığı geri yansıtan bir folyo çeşididir. Farklı yüzeylere kolayca uygulanabilen reflektif folyonun özellikleri aşağıdaki gibidir..

Reflektif Folyonun Özellikleri Nelerdir?

En önemli özelliği az ışıkta yüksek görünülebilirlik sunmak olan reflektif folyo, bu durumu içeriğinde yer alan prizma ve cam boncuklarla sağlar. Yansıtıcı özelliklere sahip reflektif folyoların üst yüzeyleri oldukça parlaktır. Hava koşullarına dayanıklı olan reflektif folyolar, her ortamda ışığı en iyi şekilde yansıtır. Düz ya da çeşitli şekillere, girinti ya da çıkıntılara sahip alanlara kolayca uygulanabilir.

Sarı, turuncu, kırmızı, mavi, yeşil, kahverengi gibi birbirinden hoş renk seçeneği ile üretilen ürünler, beyaz renkli de olabilir. Bu durum folyoların baskı yapılabilir olmasıyla da bağlantılıdır. Baskı yapılan çeşitler beyaz, baskı yapılmayan çeşitler ise renklidir. Reflektif folyo baskı, beyaz renkli reflektif folyonun üzerine dijital baskı ile gerçekleşir. Reflektif folyo sıcak baskı için de uygunluk gösterir.

Reflektif Folyonun Uygulama Alanları Nelerdir

Baskı yapılabilen ve baskı yapılamayan olmak üzere iki çeşidi bulunan reflektif folyo çeşitleri, reklam ve tanıtım sektöründen güvenliğe kadar çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Reflektif folyo modelleri:

*Reklam panoları,

*Reflektif uyarı ve bilgilendirme tabelaları,

*Trafik uyarı tabela ve panoları,

*Ambulans, ağır vasıta araçları,

Cephe üzeri reklamları gibi çeşitli uygulama alanlarında kullanılır.

Kolay kesilebilen, kısa ya da uzun dönem uygulamalarına karşılık veren, kolayca uygulanabilen, esnekliğiyle her yüzeye uyum sağlayan ürünlerle dikkatleri istediğiniz noktaya odaklayabilirsiniz. Markanızı tanıtmak ya da güvenliği sağlamak için kullanabileceğiniz folyo çeşitleri ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Reflektif folyo nasıl sökülür

Elinizde yardımcı araç gereçler mevcut mu? yoksa sadece el yardımıyla sökmeyi mi planlıyorsunuz? Eğer güneş altında fazla beklememiş, genellikle garajda duran ve üzerinde kaliteli bir folyo varsa elle sökmeye başlayabilirsiniz.

Diğer durumlar için gerekli araçlar;

*Plastik ragle, plastik kazıyıcı veya basit folyo kaldırma aparatları.

*Elektrikli aletler ve ısı tabancası

*Folyo sökücü

*Temizlik Solüsyonu

1- En basit folyo sökme araçları plastik ragle ve kazıyıcılardır. Folyonun altına sokup yapışkan tabakayla üst pvc kısmı ayırarak ilerlenir.

2- Elektrikli aletler pek yaygın kullanılan bir yöntem olmasa da ısı tabancası folyoyu yumuşatmak için fazlaca kullanılır.

3- Folyo sökücü en zahmetsiz sökme yöntemlerinden biri olarak kabul edilir.

4- Temizlik solüsyonu sökmek için değil, söküm işlemi sonrası kalan yapışkanları temizlemek için kullanılır.

Abone Ol

Kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz
Sepet (

0

)
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
Alışveriş Yap