×
Ürünler Sepete Eklendi
Çağrı Merkezi+90 532 177 05 62
- 0

KUMLAMA FOLYO

Cam Kumlama Folyosu Nedir?

Cam kumlama folyoları, cam yüzeylere ya da düz şeffaf yüzeylere buzlu cam görüntüsü vermek amacıyla başvurulan bir folyo türüdür. Kumlama folyo uygulamaları açık hava reklamcılığında beğenilen ve tercih edilen bir yöntemdir. Genel olarak ofis bölmelerinde odaların net olarak görülememesi veya dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

Kumlama Folyosu Nedir?

Kumlama folyo, camın farklı tekniklerle buzlu bir görümün elde etmesini sağlar. Bu folyo tekniğinin uygulanabilmesi için uygulanacak alanın yüzeyinin cam olması gerekir. Kumlama folyo uygulamaları birçok alanda tercih edilen folyo türüdür. Özellikle açık hava reklamcılığı kumlama yönteminin yaygın olarak tercih edildiği alanlardan biridir.

Kumlama folyo baskı tekniği dayanıklı ve hesaplıdır. Özellikle iç mekânda kullanılan cam kumlama folyoları ile dekoratif ve estetik bir görüntü karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra kullanıldığı alanda yoğun güneşe maruz kalınıyorsa cam kumlama folyoları ile güneş ışığının etkisi azaltılmış olur. Kumlama folyo uzun süreli ve kalıcı bir yöntem sunmaktadır. Cam kumlama folyoları sayesinde kaplama yapılan alandan içeriyi görmek olası değildir.

Cam kumlama folyolarında kullanılan kumlu folyoların üzerine baskı yöntemi ile istenilen renk ve desenlerde baskı yapılabilmektedir. Ayrıca, kumlama folyoların üzerine plotter makinelerinde istenilen desen, resim, çizim ve yazılar yerleştirilebilmektedir. Baskıdan çıkarılan folyo kuruma işlemi gerçekleştikten sonra istenilen yüzeye uygulanabilmektedir.

Cam kumlama folyoları günlük yaşamda birçok yerde kullanılabilmektedir. Genel olarak, kumlama folyosunun geniş yer kapladığı alanlar şu şekilde belirtilebilir; Çeşitli kapılar, duşakabinlerin cam kısımları, farklı dekorasyon uygulamaları, baskı işlemleri ve açık hava reklamcılığıdır.

Cam Kumlama Folyoların Özellikleri Nelerdir?

Birçok alanda kullanılabilen cam kumlama folyoları kısa zamanda ve daha az işçilikle şık bir görünüm elde edilebilmektedir. Özellikle, ofis ve şirket gibi alanlarda kullanılan kumlama folyoları evlerde de farklı ve şık bir hava yaratabilmektedir. Camın saydamlığını yüzde 10 azaltarak ve istenilen renk ve desenlerde cama estetik görünüm verilebilmektedir.

Güneş ışınının göz alıcı etkisini ortadan kaldırarak ortamın gün ışığından daha az etkilenmesi sağlanabilir. Esnek yapısı nedeniyle çok kolay bir şekilde şekillendirilebilmektedir. Girintili-çıkıntılı yüzeylerde bile sıkıntı yaşanmadan kaplama işlemi yapılabilmektedir. Cam kumlama folyoları dayanıklı bir yapıya sahiptir. Sıcaklık ve nem gibi dış faktörlerden etkilenmemektedir. Ofislerde, işyerlerinde, bankalarda aynı alan bölümlere ayrılabilmekte ve kaplanan camdan dışarısı ve içerisi flu olarak görülmektedir.

Kumlama Folyo ürünlerimizi keşfetmek için, https://www.luas.com.tr/kumlama-folyo tıklayın.

Abone Ol

Kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz
Sepet (

0

)
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
Alışveriş Yap