×
Ürünler Sepete Eklendi
Çağrı Merkezi+90 532 177 05 62
- 0

Yardım / Sss

Pleksi, renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik camdır.

Saydam ve yarı saydam olabilir. Kolay işlenebilen, kesilebilen delinebilen, hafif bir plastik yapısı vardır. Piyasada genellikle 1,5-2 5mm kalınlığında düz levhalar halinde bulunur. 90 °C sıcaklıkta ya da 90 °C - 115 °C de etüvde ısıtılarak yumuşatılır. Böylece kalıplanarak istenilen biçim verilebilir. Camdan daha dayanıklı ve hafiftir. Tek dezavantajı termodinamik bir yapıda olduğundan yanmaya karşı dayanıklılığı daha azdır. (Döküm) Pleksiglas, istenen her şekle rahatlıkla uygulanma imkânı verir. Pleksiglasların en büyük özelliği döküm levha olmasıdır. Pleksiglas kullanıcılarını imalat aşamasında zor durumda bırakmaz. Pleksiglas ekstruder lavhalar gibi kesimde, şişirmede ve şekillendirmede problem çıkarmaz. Genleşme katsayısı, yoğunluk, yumuşama noktası, sertlik gibi teknik özellikleri standartlara uygun ve polimer sayısı yüksektir.

Pleksi, ürünlerimizi keşfetmek için, https://www.luas.com.tr/akrilik-pleksi tıklayın.

Pleksi özellikleri nelerdir?

• Işık geçirgenliği yüksek ve darbelere karşı dayanıkdır. Pleksiglas’ın ışık geçirgenliği cama oranla %92’dir. Darbelere karşı dayanıklılığı ise camda 6 kat daha fazladır. Keskin kenarlı değildir. Yaralanmalara sebep olmaz. Isı geçirgenliği camdan %20 daha azdır.

• (Döküm) pleksiglas iklim şartlarına karşı dirençlidir. Opak, şeffaf ve floresan renklerde üretilir ve plastiklere oranla iklim şartlarına daha dirençlidir. Solmaz, kırılmaz. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılır.

• (Döküm) pleksiglas ısıya dayanıklıdır. Döküm Pleksiglas kalınlıklarına göre 75 °C’den itibaran yumuşar ve şekil vermeye hazır hale gelir.

• (Döküm) Pleksiglas bakır sertliğindedir.

• (Döküm) Pleksiglas’a istenen form rahatlıkla verilir. İstenen forma girmesi için Alglas Pleksi’ye 120°-150 °C’e yeterlidir. Soğuduktan sonra verdiğiniz form sabit kalır.

Pleksi, ürünlerimizi keşfetmek için, https://www.luas.com.tr/dokme-pleksi-akrilik tıklayın.

Kullanım alanları nelerdir?

Pleksi veya pleksiglasların kullanım alanlarını masa ve sehpa ayakları, reklam malzemeleri, reklam ürünleri, dekorasyon ve iç mimari, merdiven küpeşte ve trabzanları, ev ve büro mobilyaları, aydınlatma elemanları, antika teşhir üniteleri, tekne, yat dekorasyon ve aksesuarları, banyo ve mutfak aksesuarları, yatak başları, vitrin standları, hediyelik eşya, takı ve endüstriyel alanlardır.
Reklam ürünlerimizi keşfetmek için, https://www.luas.com.tr/reklam-malzemeleri tıklayın.

5.000 TL üzeri siparişlerde kargo ücretsizdir. 5.000 TL altı siparişlerinizde "ALICI ÖDEMELİ" olarak anlaşmalı olduğumuz kargo veya Ambar firmaları ile uygun fiyatlı olarak gönderilmektedir.

Anlaşmalı kargo firmamız Yurt içi kargo fiyatlarımız için, https://www.luas.com.tr/yurtici-kargo-luas-gonderim-fiyat-listesi tıklayın.
Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo fiyatlarımız için, https://www.luas.com.tr/mng-kargo-luas-gonderim-fiyat-listesi tıklayın.
Anlaşmalı Ambar firmamız Ege Ulaşım fiyatlarımız için, https://www.luas.com.tr/tıklayın.

Hayır , Kapıda ödeme seçeneğimiz yok. 

İzmir içi teslimatlar 1-2 gün, İzmir dışına teslimatlar 2-3 gün içinde gerçekleşmektedir.

Ürünlerimiz özel olarak paketlenerek ve faturası ile gonderilmektedir.

Evet, Plotter folyosu kategorisindeki ürünleri metre tül olarak alabilirsiniz, metre olarak alım için telefon ile iletişime geçebilirsiniz, 0 532 177 05 62

luas.com.tr web sitesinde ödeme adımına geldikten sonra bankaların ödeme altyapılarını kullanarak alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz. 3D Secure ile kart bilgileriniz korunur.

Saat 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilmektedir. 15.00'dan sonra verilen siparişler ertesi iş günü kargoya verilmektedir.

Abone Ol

Kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz
Sepet (

0

)
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
Alışveriş Yap