×
Ürünler Sepete Eklendi
Çağrı Merkezi+90 532 177 05 62
- 0

OLUKLU POLİKARBON

Oluklu Polikarbon Levha Nedir, Oluklu Polikarbon Levha Özellikleri Neler, Oluklu Polikarbon Kullanım Alanları Neler, Oluklu Polikarbon Kullanım Alanları Neler, Oluklu Polikarbon Levha'nın Genel Özellikleri nelerdir?

Oluklu Polikarbon Levha Nedir?

Oluklu polikarbonat levhalar, plastik ve cam elyafından oluşan kompozit malzemeden üretilen bir malzemedir. Sağladığı yüksek ışık ve aynı zamanda uzun ömürlülük bakımından oldukça avantajlıdır. Cama kıyasla oluklu polikarbon fiyatları da çok uygun olduğundan ekonomik şekilde dış mekân yapmak isteyenlere doğrudan hitap etmektedir. Bu tip levhalar tipik olarak seraların ve diğer dış mekân muhafazalarının kurulumunda kullanılır. Materyal camdan daha ucuzdur ve dış mekân yapınız için karşılaştırılabilir bir görünüm sağlar. Oluklu polikarbonat levhalar ayrıca çatılara monte edilir ve metal bir çatıya monte edilmiş oluklu metal panellerle aynı şekilde kullanılabilir.

Oluklu Polikarbon Levha Özellikleri Neler?

Oluklu polikarbon levha özellikleri ile pek çok alanda kullanım alanına sahiptir. PVC dahil oluklu polikarbonat levhalarda kullanılan malzeme, ticari, endüstriyel ve konut inşaat projelerinde sınırsız sayıda uygulamaya sahip olabilecek neredeyse kırılmaz bir yapı malzemesidir. Cam ve benzeri diğer malzemelerin kırılganlığına, çatlamasına ya da benzeri sorunlarına uzak olan oluklu polikarbon malzemeler bu bakımdan uzun vadede tasarruf imkânı da yaratır. Sadece polikarbonat levhalar dayanıklı olmakla kalmaz, kimyasallara ve güneşten kaynaklanan ultra mor ışınlara dayanabilir.

Etkili bir ışık iletkeni ve çatı malzemesi olarak kullanılabilecek olması sayesinde yapıların görünümleri açısından da önemli avantajlar sunmaktadır, bina projenizin gereksinimlerine uyacak şekilde boyutların yanı sıra farklı renk ve stillerde de üretilebilir. Cama göre 250 kat, akriliğe göre ise 30 kat dayanıklıdır.

Oluklu Polikarbon Kullanım Alanları Neler?

Oluklu polikarbon kullanım alanları yüksek özellikleri sayesinde oldukça çeşitlidir. Oluklu polikarbonat, süpermarketler, restoranlar, oteller, araba yıkama yerleri, konut ve ticari mutfaklar, ofis binaları, spor arenaları, yüzme havuzları, depolar, hayvancılık tesisleri, uçak hangarları, gıda işlemcileri dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için kullanılır havaalanları, tren istasyonları, müzeler, güverte ve veranda örtüleri, güverte çatıları, araba limanları, çitler, tenteler, güneş odaları gibi çok çeşitli alanlarda kullanıma tam uyum sağlamaktadır.

Özellikle sera gibi alanlara çok daha avantajlı kullanım sunmaktadır. Dağınık güneş ışığının saçılmasını sağlayarak seradaki tüm bitkilerin eşit oranda güneş ışığı almasını ve eşit şekilde büyümesine yardımcı olur. Aynı zamanda soğuk iklimlerde ısı yalıtımı da sağlayarak yine ısı değerlerinin korunması açısından önemli bir katkı sağlar.

 Oluklu Polikarbon Levha'nın Genel Özellikleri:

• Tüm uygulama detayları, izolasyon problemlerini ortadan kaldırır.

• Yüksek darbe dayanıklılığına sahip bir malzemedir.

• Uluslararası yangın standartlarına alev yaymayan özelliği ile, uygundur.

• Farklı kalınlık ve çok hücreli yapısı gereği, yüksek ısı yalıtımı ve ışığın homojen olarak dağılmasını sağlar.

• Soğuk büküm ile şekillendirilebilir.

• Oluklu polikarbon levha aynı kalınlıktaki camın 1/6 sı kadar hafiftir.

• Polikarbonat levha , farklı iklim koşullarına dayanıklılık sağlar. (- 40 ; +120 c)

• Aşağıda verilen Oluklu Polikarbon Levha Teknik özellikleri bilgilendirme amaçlı olup markalara göre değişkenlikler gösterebilir.


Abone Ol

Kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz
Sepet (

0

)
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
Alışveriş Yap