×
Ürünler Sepete Eklendi
Çağrı Merkezi+90 532 177 05 62
- 0

MESH BRANDA

MESH BRANDA

Mesh branda vinil brandaların delikli hallerine verilen isimdir. Delikli brandalara uygulanan dijital baskı yöntemi olan mesh baskı, geniş alanlara uygulama imkanı sunduğundan dış mekanlarda, özellikle de cephe kaplamalarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Mesh branda baskılar delikli olmasından dolayı büyük ebat cephe kaplamalarında rüzgara karşı daha dayanıklı olur, kolayca deforme olmaz. Aynı zamanda delikli branda olmasından dolayı ön tarafından bakıldığında kullanılmış olan görsel veya reklamı net olarak gösterirken arka tarafı göstermez, arkadan bakıldığında dış mekanı görebilirsiniz yanı sıra ışık geçirgenliği ile karanlık bir ortam yaratmaz. Mesh brandanın dökme ve lamine olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır.

Vinil Nedir?

Vinil kimyevi olarak PVC kategorisine giren organik bir bileşiktir. Dayanıklı ve uzun ömürlü yapısı sayesinde dış etmenlerden zarar görmez. Hafif ve üzerine baskı yapılması kolay olan bir malzemedir. Bu sebeple dijital baskı sektöründe en çok kullanılan malzemelerden biri olan vinil ile uygun fiyatlı ve dayanıklı vinil baskılar üretilebilir.

Vinil Baskı Nedir?

Vinil malzemenin üzerine dijital baskı makineleri vasıtasıyla yapılan baskıya vinil baskı denir. Yüksek çözünürlüklü baskı yapımına müsait makineler sayesinde yaptığınız tasarıma göre istediğiniz boyutlarda vinil baskı yapılabilmektedir. Genelde baskı yapılacak olan vinilin rengi beyazdır ve bu sayede istenen rengi baskıya aktarmak ve okunaklı olmasını sağlamak mümkündür. Püskürtme yöntemi ile solvent bazlı mürekkep kullanılarak üretilen vinil baskılar hava koşullarından etkilenmez ve uzun süre sağlamlığını korur.

Vinil Nerelerde Kullanılır?

Vinil kimyevi yapısından ötürü oldukça dayanıklı olduğundan birçok alanda gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Genelde açık alanlarda daha çok kullanılan vinil, reklamını yapmak isteyenlerin en çok kullandığı ürünlerden biridir. Afiş, tabelalar, bayraklar ve Atatürk posterleri, fuar stantları, tanıtım amaçlı kullanılan pankartlar gibi geniş kullanım yelpazesine sahiptir. İster bina giydirme gibi büyük boyutlarda, istenirse de pankart veya afiş gibi küçük boyutlarda vinil baskı kullanmak mümkündür. Hafif, sağlam ve taşınabilir oluşu sayesinde de belki de reklam ve tanıtım konusunda en büyük paya sahip olan vinil sayesinde uygun vinil fiyatları ile reklam çözümleri üretmek mümkün. Fakat unutulmamalıdır ki vinil baskının kaliteli olması için, yapılan tasarım çalışmasının da yüksek çözünürlüklü ve kaliteli olması gerekmektedir.

Mesh Baskı Kullanım Amaçları

Mesh baskılar genellikle yeni yapılan inşaatlar da, tadilat yapılan binalar da, Restorasyon yapılan tarihi binalar da büyük ebat baskılar da kullanılmaktadır.

Büyük ebat baskılar da yüksek ısı ile yapıştırılarak yırtılması ve kopması engellenmiş olur. Bu sayede daha dayanıklı olmaktadır. Çevresine kolonlar ile dikiş yapılarak asımı daha kolay hale gelmektedir.

Mesh delikli brandalar rulo halinde 50mt, 100mt sarılı rulo halinde VUTEK dijital baskı makinesi ile Ultra yüksek kalitede basmaktayız. Bu da sizlere daha uzun ömürlü kullanma imkanı vermektedir.

Mesh baskılar genellikle yeni yapılan inşaatlar da, tadilat yapılan binalar da, restorasyon yapılan tarihi binalar da büyük ebat baskılar da kullanılmaktadır.

Mesh Branda ürünlerimizi keşfetmek için, https://www.luas.com.tr/mesh-branda tıklayın.

Abone Ol

Kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz
Sepet (

0

)
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
Alışveriş Yap