×
Ürünler Sepete Eklendi
Çağrı Merkezi+90 532 177 05 62
- 0

NEON ŞERİT LED

Neon Şerit LED

LED teknolojisinin birçok çeşidi bulunmaktadır. LED çeşitlerinden bir tanesi de Neon LED’dir. Tamamen esnek ve bükülebilir malzemeden yapılan Neon LED, arzu edilen boyutlarda kesilerek iç ve dış mekanlarda aydınlatma teknolojisi için kullanılmaktadır. Neon LED, maksimum ışık sağlamaktadır. Sağladığı yüksek ışık verim nedeniyle iç mimari ve dekorasyon ışıklandırmaları için oldukça ideal bir tercihtir.

Neon LED’ler yaydığı ışıkları çip içerisinde yer alan yalıtkan malzemeler aracılığıyla sağlamaktadır. Neon LED teknolojisinin ışık renginin seçilmesinin ardından alüminyum, fosfat, indiyum, nitrit, galyum ve arsenit gibi maddelerden belirli oranlarda bu iletken madde içerisine katılmaktadır. Bu sayede istenilen renk elde edilebilmektedir. Neon LED teknolojisinin yaygın olarak kullanılmasının nedeni farklı renklerde bulunabilmesidir.

Neon LED, Şerit LED’in tamamını kapsayacak biçimde silikon malzeme içerisine alınmasıyla meydana gelmektedir. 12 V ve 220 V olmak üzere iki tür neon LED bulunmaktadır. 12 V 2.5 cm’de bir kesilme özelliğine sahipken 220 V neon LED, 1 metre uzunluğunda kesilebilmektedir.

Neon LED Özellikleri

Esnek ve bükülebilir özelliktedir. Tek parça kılıfı bulunan neon LED, bu özellikleri nedeniyle rahat bir uygulama olanağı sağlar.

Neon LED, istenilen boyutlarda kesilebilmektedir.

Klasik floresan aydınlatma sistemlerinin kolay arızalanabilir olması nedeniyle yüksek tavanlarda neon LED kullanımını yaygınlaştırmaktadır.

Neon LED, floresan aydınlatma ile kıyaslandığında çok daha verimlidir. Floresan, neon LED teknolojisine göre yüzde 50 daha fazla güç tüketmektedir.

Düşük voltaj ve düşük sıcaklıkta güvenli bir şekilde çalışmaktadır.

Neon LED, maksimum ışık verimi sunar.

Düşük enerji sarfiyatı ve çevre dostu yapısıyla yaygın olarak tercih edilmektedir.

Neon LED teknolojisi uzun ömürlü yapısıyla dikkat çeker.

Kolay montaj edilebilen neon LED, su geçirmez yapıdadır.

Neon LED Kullanım Alanları

Neon LED aydınlatma sistemleri pek çok alanda yaygın bir kullanıma sahiptir.

Uzun ömürlü yapısı nedeniyle özellikle açık hava reklam sektöründe yaygın olarak tercih edilmektedir. Yaydığı ışığın kaliteli ve farklı renklerde olabilmesi nedeniyle özellikle işletme logolarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Dış mekân uygulamaları, dekoratif ve gizli aydınlatma sistemlerinde tercih edilen neon LED, farklı renk seçenekleriyle mekânın atmosferine uyumlu olacak şekilde aydınlatma sağlamaktadır.

Tarihi yapıların dış cephe aydınlatmaları, alışveriş merkezleri ve ev dekorasyonlarında özellikle kullanılan neon LED, şık ve estetik bir görünüm yaratmaktadır.

Neon Şerit Led ürünlerimizi keşfetmek için, https://www.luas.com.tr/led-modul-ve-adaptor-modelleri tıklayın.

Abone Ol

Kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz
Sepet (

0

)
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
Alışveriş Yap