×
Ürünler Sepete Eklendi
Çağrı Merkezi+90 532 177 05 62
- 0

KOMPOZİT PANEL

Kompozit Panel Nedir?

Kompozit panel; bir çeşit plastik olan ve polietilen adı verilen maddenin iki yüzeyinin, alüminyum levhalarla kaplanması suretiyle oluşturulan yapı malzemesidir. Doğal ahşap kaplama, marine kontrplak, alüminyum plaka gibi birden fazla malzeme ile kaplanma imkânı tanıdığından dolayı oldukça tercih edilir. Her iki yüzeyi de 0,50 mm, 0,30 mm, 0,21 mm gibi çeşitli kalınlıklarda alüminyumdan oluşur. Arası ise çevre dostu (non-toxic) polietilenden oluşur. Kompozit paneller dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerdir. Özellikle kırılmaya karşı güçlü bir yapısı vardır. Yanı sıra paslanma, oksitlenme, çatlama ya da yangın gibi durumlara karşı dayanıklı bir yapıdadır.

Kompozit paneller banka, otel, alışveriş merkezi, metro istasyonları gibi alanlarda kullanılabilmesinin yanı sıra dış mekanlarda bina cephe giydirmede de yoğunlukla kullanılır. Kompozit paneller dekorasyon ve reklam panolarında oldukça sık tercih edilir. Yanı sıra eski binaların tadilatında da kullanılır bu sayede binaların eski bir görünümden daha yeni bir çehreye sahip olmasına olanak sağlar. Kompozit giydirme, oldukça popülerdir.

Gerek ülkemizde gerekse de dünyada en çok tercih edilen yapı malzemelerinden olan kompozit paneller, yeni yapılan binalarda dekoratif olarak kullanıldığında binaların daha şık, göze hoş, estetik ve modern görünmesini sağlıyor. Aynı zamanda eski binaların tadilatında da kullanılarak binaların eskimiş halinden kurtulmasına olanak tanıyor.

Kompozit panel nerelerde kullanılır?

Alüminyum kompozit panel dış mekânlarda, bina giydirmede oldukça sık kullanılan bir malzemedir. Reklam panoları ve dekorasyonda önemli bir konuma sahiptir, sık tercih edilir. Bankalarda, otellerde, alışveriş merkezlerinde ya da metro istasyonlarında kullanılır. Kompozit paneller hem ülkemizde hem de tüm dünyada mimarların en çok tercih ettiği malzemelerdendir. Yeni yapılan binalarda özellikle dekoratif bir görünüm sağlamak için bu yapı malzemesi kullanılır. Kompozit paneller sayesinde binalar daha şık, estetik ve modern görünür. Eski evlerin tadilatında da kullanılan kompozit panelleri eskimiş görüntüyü yok eder ve modern bir görünüm sağlar. Kompozit levhalar plakalar halinde yapılır. Esnek bir yapıda oldukları için el aletleri ile şekillendirmek kolaydır. Delme ve montaj işlemleri de yine el aletleri ile kolayca yapılabilir. Büyük makinelere gerek yoktur, basit el aletleri de kullanılabilir.

Kompozit panellerin avantajları nelerdir?

Kompozit panellerin pek çok avantajı vardır. Öncelikle paneller hafif yapıdadır. Sağlam ve güçlüdürler. Darbelere karşı dayanıklı bir yapıları vardır. Uzun ömürlü olması bakımından tercih edilirler. Onarıma ihtiyaç duymazlar. Yukarıda da örneklendirdiğimiz gibi esnek bir yapıları vardır. Demir, beton ya da taş gibi malzemelerde olduğu gibi montaj sırasında büyük makinelere ihtiyaç duyulmaz. Bir el aleti ile kolayca şekil alabilir. Ses ve ısı yalıtımı sağlaması bakımından da tercih edilir. Doğa şartları başta olmak üzere olası darbelere karşı dayanıklıdır. Özellikle paslanmaya karşı dirençli bir yapısı vardır yanı sıra kırılmalara karşı da dayanıklıdır. Kompozit panellerin tercih edilme nedenlerinden biri de temizliğinin kolay yapılmasıdır. Kolay temizlenebilme özelliği sayesinde el oyalamaz, rahatlıkla temizlenir. Kompozit paneller çeşitli renklerde bulunur. Bu renklerde biri tercih edilebilir. Her ortam ve konseptte rahatlıkla kullanılabilir. Özel renk ve ölçülerde üretimi mümkündür. Bu sayede istenilen renk ve ölçüde kompozit paneller üretilebilir.

Abone Ol

Kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz
Sepet (

0

)
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
Alışveriş Yap