Tanıtım Standı Oval Çantalı

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Ürün Kodu: TANSTANDOVALSTAN-388
  • 466,60TL

  • Vergiler Hariç: 395,42TL
  

Reklam Tanıtım Standı

Ortası Bölmeli / Tekerlekli Fasülye Stant; Reklam Ve Tanıtımlarınızın Vazgeçilmezi, Dikkat Çekici , Kolay Kurulum , Portatif Ve Yüksek Kaliteye Sahip Oval Tanıtım Stantı. Özel Döküm Ve 1.Kalite Malzemelerden İmal Edilmiştir.Ürünümüz Çantalıdır.Özel Kutusuyla Birlikte Demonte Gönderilir.

 

Baskı Şablon Dosyasını İndir

 

BASKI RENKLERİ HAKKINDA

Dijital baskıda ilk baskılarda yapılan hatalardan biri; ekran ve baskı metaryeli arasında oluşan renk farklılıkları: “CMYK vs. RGB”
Dijital baskıda baskı yöntemi olarak CMYK kullanılmaktadır. CMYK açılımı Cyan (cam göbeği, açık mavi), Magenta (pembe), Yellow (sarı) ve Key (anahtar renk siyah).
CMYK baskıda tasarımda yer alan tüm renkler, renklerin karışımı ile elde edilir. Bilgisayar ekranında renk yansıtma teknonojisi olan RGB kullanılmaktadır. RGB açılımı ile Red (kırmızı), Green (yeşil) ve Blue (mavi). En can aılıcı nokta ise; RGB de tüm renkler bu renklerin ve CMYK dan farklı olarak ışığın kullanımıyla elde edilir. İki yöntem arasındaki farklardan dolayı, renklerin sayıları ve tonları farklılık gösterir. CMYK da ise sadece boyalar ve pigmentler ile elde edilirken RGB’de renklerin canlılığı için ışıkta kullanılmaktadır. Özellikle değişen ve gelişen ekran teknolojilerinden dolayı bir görsel akıllı telefon, pc monitörü, laptop, tv ekranında bile farklı renklerde görülmekte. Bu bakımdan ekran ve baskıda aynı rengi yakalamak olası değildir.
Buradaki farkı en aza indirmek için yapılabilecekler;
⦁ Baskı görseli CMYK formatta vektörel yada 300dpi çözünürlükte çalışılmalıdır.
⦁ Tasarımda baskın kullanılacak renkler var ise (kurumsal renklere uyuyor ise) temel renkler kullanılmalıdır.
⦁ Açık renkler ve ara renkler daha fazla farklılık gösterebilir.
⦁ Baskı yapılan materyal farklılıkları da renk farkına yol açabilmektedir. Her malzemenin yüzey yapısı farklıdır ve %5e yakın renk farkına sebebebiyet verebilir.

Aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi;
RGB renk ekranda doğru renk görünürken baskıda turuncuya yakın çıkacaktır, ekranda koyu görünen CMYK setteki kırmızı ise baskıda doğru olarak çıkacaktır.

 

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi